English  Русский
Edit Content

Yusuf Ünal Hakkında

21.11.1970 Osmaniye’de doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra KTÜ tıp fakültesinde tıp eğitimini aldı, İstanbul Göztepe Eğitim Hastanesinde 2. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde İhtisasını tamamladı.

İletişim Bilgileri

Kienbock Hastalığı

Kienbock Hastalığı

Kienböck hastalığı, lunat kemiğin avasküler nekrozu ve buna bağlı olarak gelişen el bileği sorunları olarak tanımlanabilir. Vasküler ve mekanik nedenlerin yanısıra ulnanın radyusa göre kısalığı üzerinde durulan etyolojik unsurlardır. El bileğinin orta kesiminde ağrı ile ortaya çıkar. Ortaparmağın dorsifleksiyonu ile ağrının artışı karakteristiktir. Hastalık ilerledikçe radyo-skafoid araklıkta da ağrı oluşabilir. Kienböck hastalığı ortaya çıktıktan sonra karpal kollaps ve ileri osteoartrite yol açacak şekilde durmaksızın ilerleme gösterir. Erken dönemlerde direkt radyolojik bulgu olmasa da zaman içinde lunatumda çökme, sklerotik bölgelerin oluşumu ve parçalanma belirebilir. Tandıda MR incelemeleri yararlıdır. Tedavide erken dönemde artroskopik kapitat pol eksizyonu, ulnar kısalık var ise radyal kısaltma ve açılandırma osteotomisi, daha ilerlemiş hastalık dönemlerinde interkarpal füzyonlar, vasküler demet implantasyonu yapılabilir. İleri derecede osteoartit geliştiğinde ise proksimal sıra karpektomi ve el bileği artrodezi yararlı olabilir.

Randevu Sistemi

24 Saat

Randevu

Alabilirsiniz

Randevu Formumuzu eksiksiz doldurarak bizlerden 24 saat boyunca randevu alabilirsiniz. Randevu talebiniz bize ulaşır ulaşmaz. Uygun olan saat dilimi için sizinle iletişime geçilecektir.

21.11.1970 Osmaniye’de doğdu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra KTÜ Tıp Fakültesinde Tıp Eğitimini aldı. İstanbul Göztepe Eğitim Hastanesinde 2. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde İhtisasını tamamladı. Hocamız hakkında daha fazla bilgi almak için Öz Geçmiş Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma : 09.00 - 17.00
Cumartesi : 09.00 - 14:00