Op.Dr Yusuf ÜNAL;

21.11.1970 Osmaniye’de doğdu, ılk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra KTÜ tıp fakültesinde tıp eğitimini aldı, İstanbul Göztepe Eğitim Hastanesinde 2. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde İhtisasını tamamladı,

Uzmanlık sonu eğitimlerine devam etti, özellikle artroskopi ve spor cerrahisi , diz ve kalça protezi konularında yurt içi ve yurt dışı kongre, seminer ve eğitim kurslarına düzenli olarak katıldı bu konulardaki yenilikleri takip etti. Diz artroskopisi (menisküs patolojileri, ön çapraz bağ, kıkırdak lezyonları vs. ), omuz artroskopisi ( rotator kılıf yırtıkları, slap lezyonu bankart lezyonu vs. ), ayakbileği artroskopisi (impingment sendromu, talus OCD vs. ) ve elbileği artroskopisi ( TFCC tamiri, impingment send. vs. ) gibi ileri düzey artroskopik cerrahilerde tecrübe kazandı.
Op.Dr Yusuf Ünal’ın şuan da gerçekleştirdiği görevler aşağıdaki gibidir;
1. Adanaspor kulüp doktoru
2. ASKİ spor kulübü bayan basketbol takımı doktorluğu
3. Osmaniye spor kulübü konsultan hekimliği
4. Şu anda Sezar Hospital’da görev yapmaktadır.

ÜYESİ OLDUĞU DERNEK VE KULÜPLER:
– Amerikan Academy of Orthopedic Surgeons (AAOS) Amerikan Ortopedi Cerrahi Akademisi
– Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği
– Atlı spor kulübü üyesi

Katıldığı Kurslar:

Şubat 2006 / Ultrasonography course in developmental dysplasia of the hip/ Prof.Dr. Reinhard Graff . Gelişimsel Kalça Displazilerinde ( GKD ) USG’ de Graff yöntemi olarak bilinen kalça USG kursuna katıldı, 0-4 aylık bebeklerde kalça USG taraması yapmakta ve erken teşhis ve tedavi sayesinde displaziyi ( kalça patolojilerini ) ilerlemeden tedavi edilebilmektedir.

Kasım 2006 /Ankle arthroscopy course, ileri düzey artroskopik cerrahi olan ayakbileği artroskopi kursuna katıldı, taze kadavra üzerinde yapılan bu kurs sayesinde ayakbileği artroskopik cerrahi tecrübesini artırdı, halen ayak bileği impingment ( sıkışma ) sendromlar, talus OCD vs. gibi ayakbileği artroskopik cerrahi girişim gerektiren müdahaleleri başarıyla yapmaktadır.

Aralık 2006 / Double-bundle arthroscopic reconstruction of the anterior cruciate ligament / Freddie H. FU İhtisas döneminden itibaren devam ettiği diz artroskopik cerrahisinde, ileri düzey artroskopi olan ön çapraz bağ lezyonlarında artroskopik rekonstruksiyon ( tamir ) başarıyla yapmaktadır, son dönemde özellikle Amerika’da prof. F.Fu tarafından popülarize edilen ve ön çapraz bağ lezyonlarında çift tünel tekniği ile rekonsrüksiyon ( tamir ) kursuna katıldı, bu kurs sayesinde uygun vakalarda bu tekniği kulanmaktadır.

Mart 2007 / Fransa Shoulder arthroscopy course ; ALPS Surgery Institute / ANNECY Dr. Laurent Lafosse tarafından düzenlenen bu kurs sayesinde omuz artroskopik cerrahi tecrübesini artırdı, ileri düzey bir artroskopik cerrahi olan ve sayılı merkezlerde yapılan omuz artroskopisi ile , özellikle tekrarlayan omuz çıkıkları ( Bankart lezyonu ), SLAP lezyonu, Rotator kılıf patolojileri vs. gibi omuz lezyonlarını başarıyla yapabilmektedir,açık cerrahi yöntemlerden çok daha fazla avantajlı olan omuz artroskopisi günümüzde omuz patolojilerinde en çok tercih edilen yöntemdir.

Mayıs 2007 / Almanya Ars Arhtro Biotechnology CARES uygulama kursu Ars-Artro firması tarafından geliştirilen ve eklem kıkırdak lezyonlarında yeni bir bakış açısı getiren bu yöntem sayesinde kıkırdak lezyonları biyoteknoloji yöntemleri kullanılarak tedavi edilebilmektedir.

Mart 2009 / Antalya Wrist arthroscopy course İleri düzey artroskopik cerrahi olan el bileği artroskopisi sayesinde el bileği patolojileri daha kolay değerlendirilmekte ve tedavisi yapılabilmektedir, taze kadavrada yapılan ve uluslar arası katılımlı olan bu kurs sayesinde el bileği artroskopisi tecrübesini artırma fırsatı buldu, El bileği Patolojilerinde El bileği artroskopi yöntemini başarıyla uygulamaktadır.

Nisan 2011 / San Diego, CA. ( Amerika) Amerikan Academy of Orthopadeic Surgeons (AAOS) 2011 Annual Meeting ; Kongresine katııldı. Aynı Kongrede Orthopadic Rewiew Course’ a katılarak Ortopedik cerrrahideki son gelişmeler yeni bilgiler ve teknikleri öğrenme imkanı buldu. Yine aynı kongrede (AAOS) Amerikan Ortopedi Cerrahi Akademi Üyesi oldu .

Ekim 2011 / Türk Omuz Ve Dirsek Cerrahisi Derneğinin Kursuna Katıldı. Bu Kursla Omuz Atroskopisi Konusundaki Yeni Teknikleri Görme İmkanı Buldu.

Kasım 2011 / Ulusal Türk Ortopedi Ve Travmatoloji Kongresi TOTBİD in Düzenlediği Bu kurslan Türkiyedeki Ortopedik Gelişmeler Değerlendirildi